Aliexpress.com Zamawiamy z Aliexpress

Jak zamawiać na Aliexpress.com?

2 897 Views

W tym poście pokazałam Wam jak założyć konto na aliexpress, zatem teraz pora na złożenie pierwszego zamówienia 🙂

Aliexpress wygląda analogicznie jak inne sklepy internetowe – chociażby nasze allegro. Wszystko podzielone jest na kategorie, mamy wyszukiwarkę gdzie możemy szukać tego co nas interesuje.

Czym kierować się przy zakupie wybranej rzeczy?

1.  Dobre komentarze produktu. Jeśli dana rzecz ma ocenę 4 i więcej gwiazdek, myślę, że spokojnie możecie kupować. Warto sobie poprzeglądać i poczytać komentarze, często dodawane są tam realne zdjęcia, które pomogą Wam podjąć decyzję.

2. Czasami kuszę się na rzeczy, które nie mają ani jednego komentarza, wtedy patrzę na ogólną ocenę sklepu i stawiam na tych sprzedawców którzy mają więcej niż 95% pozytywnych komentarzy.

3. Bardzo pomocną sprawą są grupy na facebooku np Aliexpress.com PolskaAliexpress Polska Makeup&Beauty, Aliexpress Polska Nails&Tools, gdzie możecie poczytać opinie, zobaczyć realne zdjęcia tego co przychodzi z Aliexpress.

No to zamawiamy 🙂 

1.  Zaznaczamy wybrany produkt i klikamy „Buy now” 

2. Uzupełniamy adres jeśli nie podaliście go w ustawieniach konta po rejestracji to w poście „Jak założyć konto na alixpress.com” macie dokładną instrukcję jak to zrobić. Tak wygląda prawidłowo uzupełniony adres:

3. Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie naszego zamówienia. Tutaj możemy napisać wiadomość do sprzedawcy np o tym jaki kolor chcemy, czy w sprawie zniżki. Pokazaną mamy metodę wysyłki, szacowany czas, oraz cenę końcową.

4. Teraz wybieramy metodę płatności „Other payment methods” i klikamy „Buy now”

Zostajemy przeniesieni na stronę płatności możemy zapłacić kartą albo przez Przelewy24.

Jeśli nie posiadacie karty w walutowej w USD to polecam  metodę Przelewy24 – jest najwygodniejsza i bez ukrytych kosztów.

5. Wybieramy Przelewy24 (w tym momencie zostanie Wam pokazana cena w złotówkach) i klikamy „Pay now”

6. W tej chwili zostajemy przeniesiemy na stronę Przelewy24, wybieramy tam swój bank, logujemy się i robimy przelew wg podanych danych (większość banków wkleja dane automatycznie)

7. Po zrealizowaniu płatności zostajemy poinformowani komunikatem, że nasza płatność została przyjęta i będzie ona zweryfikowana w ciągu 24h.

Gratulacje! 

Twoje pierwsze zamówienie właśnie zostało złożone.  🙂

Status zamówienia można sprawdzić w swoim koncie w zakładce „My orders”

Po weryfikacji płatności zamówienie będzie czekało na wysyłkę, a po określonym czasie zostanie wysłana i będziecie mogli wyczekiwać na upragnioną, pierwszą paczuszkę prosto z Chin 🙂

Jeśli określony czas będzie się kończył, a sprzedawca nadal nie wyśle naszej paczki można go przedłużyć klikając „Extend Processing Time”

Mam nadzieję, że ten wpis Wam pomógł. 🙂

Jeśli macie jakieś pytania piszcie w komentarzach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *