Aliexpress.com Paznokcie Recenzja

Lampa SUNUV Sun3

5 924 Views

Przyszła pora na recenzję kolejnej lampy z rodziny SUNUV –  Sun3 🙂 Pewnie wiele z Was na to czekało, więc bardzo się cieszę, że w końcu mogę o niej co nieco napisać 🙂 Lampa dotarła do mnie wręcz w ekspresowym tempie przesyłką z Estonii.

Oczywiście możecie ją kupić na aliexpress tutaj

W trakcie testowania odkryłam kilka ciekawych funkcji, jakich nie posiada żadna inna lampa – zapraszam do czytania 🙂

Myślę, że mogę śmiało stwierdzić iż jest to najmocniejsza lampa UvLed – posiada 36 diod led o łącznej mocy 48W. Ich rozmieszczenie wydaję mi się w miarę optymalne, ale byłoby lepiej jeśli kilka z nich znajdowałoby się w tylnej części. Lampa praktycznie w całości zrobiona jest z plastiku, przez to jest dosyć lekka co bardzo mi się podoba. Całe wnętrze jest w kolorze czarnym, niestety nie ma tu lustra. Dno nie jest doczepiane na magnesy, wsuwa się je podobnie jak w starych lampach tunelowych. Przez to, że od spodu jest plastikowe wydaje mi się, że po jakimś czasie będzie widać ryski. W środku jest bardzo dużo miejsca – spokojnie zmieścimy całą rękę. 

W lampie Sun3 oczywiście nie zabrakło wyświetlacza, jednak jest on sprytnie ukryty pod obudową. Moim zdaniem nadaje to bardzo ciekawy wygląd. Mamy tutaj również 4 przyciski funkcyjne: 10sek – 30sek – 60sek – Low heat mode/99sek/Double power.

Smart Sensor 2.0 

Sun3 podobnie jak lampa Sun6 posiada funkcję smart sensora. Wystarczy, że przycisk z wybranym czasem wciśniemy przez ok 2 sek, a zostanie on zapamiętany przez sensor i uruchomi się przy każdym włożeniu ręki do lampy. Aby wyłączyć tą opcję po prostu wciskamy dowolny przycisk np 99s. Nagrałam dla Was film, żeby pokazać jak to wygląda w praktyce: 

Low heat mode

Tą funkcję być może kojarzycie z innych lamp SunUv, jednak w Sun3 działa ona w szczególny sposób. Na pewno wiele z Was spotkała się z żelem, który powoduje uczucie pieczenia i sprawia ogromny dyskomfort w trakcie utwardzania zwłaszcza w mocnej lampie, która powoduje, że proces polimeryzacji odbywa się bardzo szybko. Dzięki low heat mode ten problem zostaje zlikwidowany. Dodatkowo w lampie Sun3 ta funkcja została wzbogacona o stopniowe zwiększanie mocy. Kiedy naciśniemy przycisk 99s moc lampy zmniejsza się do 25%, po 30 sekundach automatycznie wzrasta do 40% a po 50 sekundach działa już na 100%. Dla mnie wielkie wow! Koniec z wyciąganiem ręki w trakcie utwardzania żelu, przestawiania mocy, o wszystko zadba nasza lampa 🙂 

Double power

O tej funkcji dowiedziałam się przypadkiem czytając instrukcje. Do tej pory przy innych lampach raczej tego nie robiłam.  🙂 Okazuje się, że jeśli wciśniemy i przytrzymamy przycisk 99s przez ok 2 sek moc Sun3 podwoi się. Rzeczywiście zauważyłam, że diody zaczęły świecić mocniej. Aby wrócić do poprzedniego stanu znowu wciskamy przycisk i przytrzymujemy. 

 Czasy utwardzania

Baza – 10 sek

Reinforce – 30sek

Kolor – 10 sek słabiej napigmentowane, 30sek gęste, mocno napigmentowane

Top – 30 sek

Żel budujący led Silcare – 40sek

Żel budujący UV Canni nr 309 (jasnoróżowy) – 90sek

W trakcie sprawdzania czasów doznałam lekkiego zawodu. Pomimo tego, że używałam trybu Double Power kolorowe lakiery hybrydowe i żele budujące musiałam utwardzać dłużej niż w lampie Sun6.  Dosyć gruba warstwa żelu led po 20sek w Sun6 była twarda z wierzchu i od spodu, natomiast w lampie Sun3 po tym czasie utwardzona była tylko z wierzchu, pod spodem wszystko „pływało”. Dopiero dodatkowe 20sek spowodowało, że żel był całkowicie twardy. 

Podsumowanie

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam lampę Sun3 na zdjęciach nie za bardzo mi się spodobała, jednak na żywo całkiem odmieniła moje zdanie. Śmiem nawet stwierdzić, że bardzo mi się podoba 🙂 Lubię w niej to, że jest lekka i nie jakoś strasznie wielka, ale na tyle duża, że spokojnie zmieścimy całą rękę. Duży plus za to, że jest zabudowana. Uwielbiam funkcję Smart Sensora i stopniowe podnoszenie mocy w trybie Low Heat Mode. Minusem jest brak lustrzanego dna, jedna myślę, że można tu pokombinować z naklejkami tak samo jak przy Sun5.  Trochę zawiodły mnie czasy utwardzania, myślałam, że będzie szybciej. Po 36 diodach led i Double Power spodziewałam się jakiegoś „curing killer”, a tu klops.

W ogólnym rozrachunku Sun3 ma jednak więcej zalet niż wad i uważam, że jest bardzo ciekawą propozycją wśród lamp SUNUV.

5 Replies to “Lampa SUNUV Sun3”

  1. Przydatny post, mam od niedawna sun 3 ale dostałam instrukcję w języku rosyjskim a więc nic nie mogłam się z niej dowiedzieć. Lampa niby mocna, a u mnie zdążyła już zmarszczyć 3 kolorki ( używałam dwóch lamp na raz sunone i sun 3, z paznokciami utwardzanymi w sunone nic się nie działo ) Troszkę irytuje mnie ten przycisk 99sec który odpowiada za tak wiele funkcji, czyli jak go przytrzymam 2 sec to będę miała double power i jak przytrzymam później 60 sec to będzie wciąż podwójna moc z ustalonym czasem? Czy po prostu znowu ustawię 60 sec? 😛

    1. Pytałam majfenda,dlaczeo tak się dzieję z tym utwardzaniem i on stwierdził, że diody są umieszczone w większej odległości od paznokci niż w innych lampach.
      Jak raz włączysz double power o będzie ona działać z każdym czasem.

  2. Witam 🙂 Zastanawiałam się właśnie nad zakupem tej lampy ale po przeczytaniu że dość długo utwardza mam mieszane uczucia. Robię paznokcie nie tylko sobie, więc czas też jest dla mnie ważny. Ogólnie waham się między SunOne a Sun3. Sun3 na plus jest z wielkością bo czasami klientki wkładają dłonie nieuważnie i obawiam się czy ta SunOne nie jest za mała. Co polecasz? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *