Aliexpress.com Recenzja Uroda

Urządzenie do analizy skóry z aliexpress

2 820 Views

Urządzenie do analizy skóry zamówiłam z ciekawości na aliexpress. Są one często używane przez kosmetyczki czy przedstawicieli marek kosmetycznych. Pozwala ono sprawdzić poziom nawilżenia oraz natłuszczenia skóry. Daję to nam wiedzę o tym jaki jest nasz typ i na czym skupić pielęgnację.

Urządzenie zasilane jest na baterie, już nie pamiętam czy była dołączona czy trzeba dokupić. Mamy tutaj duży wyświetlacz oraz przycisk do uruchamiania. Dostajemy również instrukcję obsługi w języku angielskim gdzie wszystko jest dokładnie wytłumaczone. Aby uruchomić pomiar przykładamy czujnik do skóry i lekko dociskamy. Używamy na skórę bez makijażu, potu, sebum, czyli po prostu najlepiej chwilę po oczyszczeniu. Dzięki temu wynik analizy będzie najbardziej dokładny. 

Według instrukcji prawidłowe nawilżenie naszej skóry powinno być różne w zależności od pory roku:

Wiosna i jesień: czoło: 35%-55%, policzki 45%-55%, pozostała część twarzy: 35%-45%, dłoń 45%-65%

Lato: czoło: 40%-60%, policzki 50%-65%, pozostała część twarzy: 40%-60, dłoń: 50%-65%

Zima: czoło: 30%-50%, policzki 40%-50%, pozostała część twarzy: 30%-%50, dłoń: 40%-55%

Poziom natłuszczenia skóry:

8%-18% – skóra sucha

18%-30% – skóra normalna 3

30%-40% – skóra tłusta

Na jednym ze zdjęć widoczny jest wynik: water 41,6%, oil 18,7%. Jeśli dobrze pamiętam,  był to pomiar mojej skóry na policzku. Wychodzi na to, ze w tym miejscu skóra ma normalne natłuszczenie, ale nawilżenie jest lekko poniżej normy jesiennej. Z tego wynika, że powinnam skupić się na lepszym nawilżaniu tej części twarzy.

Na drugim zdjęciu mierzyłam swoja dłoń, wynik od razu pokazuje, że jest odwodniona i przesuszona: water: 14,9%, oil 6,7%. Rzeczywiście moje dłonie nie są w najlepszej kondycji, więc analizator pokazał prawdę.

  Po każdym użyciu czujnik najlepiej przetrzeć chusteczką nasączona alkoholem lub środkiem do dezynfekcji. 

 Nie jest to profesjonalny sprzęt, ale myślę, że można go traktować jako ciekawy i przydatny gadżet. Często same nie potrafimy ocenić jaki jest stan naszej skóry, jakich kosmetyków powinnyśmy używać. Uważam, że to urządzenie może nam pomóc rozwiać wiele wątpliwości związanych z kierunkiem pielęgnacji.

3 Replies to “Urządzenie do analizy skóry z aliexpress”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *