Aliexpress.com Hybrydy Paznokcie Recenzja

Zamiennik bazy proteinowej Indigo – baza budująca Emene

7 514 Views

Myślę, że każda z Was słyszałą o bazie proteinowej IndigoJa również – nawet skusiłam się na jej zakup. Oczekiwałam chyba jakiegoś efektu wow, czegoś czego nie uzyskam przy pomocy produktów z ali.
Okazało się jednak, że takie same działanie ma u mnie połączenie baza + jakikolwiek testowany przeze mnie reinforce.  W obu przypadkach moje paznokcie pięknie rosły, były twarde, odporne na uszkodzenia. Na przewagę zestawu z aliexpress zadecydowała bardziej odpowiadająca mi konsystencja oraz niższa cena 🙂 Oczywiście o wiele wygodniejsza jest aplikacja jednego produktu zamiast dwóch, więc kiedy na ali pojawiła się możliwość kupna bazy, która spełnia te wymagania  bez wahania ją zamówiłam.
Mowa tu oczywiście o bazie budującej Emene 🙂 Jej dokładna nazwa brzmi Emene Reinforce Gel Base Coat. 

 Baza Emene kryje się w pięknej szklanej buteleczce o pojemności 15ml. Jeśli jesteście zainteresowani składem to podany jest w opisie aukcji.
Konsystencja bazy jest dosyć gęsta, jednak wydaje mi się nieco rzadsza od proteiny Indigo. Aplikacja jest bardzo wygodna, pięknie się poziomuje i nie zalewa skórek. Można nią bez problemu lekko przedłużyć paznokieć na szablonie. Pędzelek cienki i wąski – ja osobiście takie lubię.
Emene łączy sobie właściwości bazy i reinforce, ma utwardzać i chronić paznokcie – nakładamy ją na naturalną płytkę. Przy krótszych paznokciach wystarczą jedna – dwie warstwy, przy dłuższych, które dosyć mocno wystają za opuszek zalecam trzy (dwie na taką długość były jednak za miękkie).
Dla mnie twardość jest wystarczająca, ale oczywiście wszystko zależy od tego jaka jest nasza naturalna płytka, jakie są nasze własne preferencje. Często jest tak, że ten sam produkt jednej osobie pasuje, a drugiej nie.
Nie wiem czy baza reaguje na aceton, niestety nie mogę sprawdzić, bo nie posiadam w domu ani kropli. Od dwóch lat usuwam hybrydy za pomocą frezarki i nie zamieniłabym tej metody na nic innego.

Wyznacznikiem dobrej bazy jest dla mnie super trwałość. Paznokcie zmieniam raz na dwa – trzy tygodnie, niestety nie mogę sobie pozwolić na wpadki typu odpryski czy zapowietrzenia. Na szczęście baza Emene całkowicie spełnia moje wymagania. Powyżej możecie zobaczyć jak wyglądają paznokcie po trzech tygodniach noszenia. Poprzednie mani również z użyciem tej samej bazy.  Emene Reinforce Base Gel Coat testuję od dwóch miesięcy i jestem z niej bardzo zadowolona. Jeśli szukacie podobnego produktu to polecam wypróbować 🙂

10 Replies to “Zamiennik bazy proteinowej Indigo – baza budująca Emene”

  1. Dzień dobry:) wiedziona niniejszą recenzją kupiłam swoją bazę, czekałam zaledwie 3tyg i mam, ale, ale- nie bardzo wiem jak ją użyć – czy wystarczy położyć ją i później już kolor, czy raczej zwykłą bazę( mam neonail) a na nią bazę reinforce?

  2. Witam próbowałam znaleźć tą bazę korzystając z podanego linka ale wyskakuje ciągle że nie znaleziono produktu. Czy jest ona jeszcze dostępna i gdzie.?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *