Aliexpress.com Paznokcie Recenzja

Frezy do pedicure

1 498 Views

Pisząc w tytule postu “frezy do pedicure” tak naprawdę bardzo uprościłam temat. W rzeczywistości cały “frez” składa się z dwóch części: gumowego nośnika + kapturka ściernego.
Samym nośnikiem niestety nic nie damy rady zrobić. Aby zetrzeć martwy naskórek potrzebujemy kapturka ściernego o odpowiedniej gradacji i wielkości.
Skusiłam się na zamówienie takiego zestawu na aliexpress tutaj.
Wybrałam rozmiar 16mm (średnica nośnika/kapturka) oraz gradację 150#. Według mnie taki zestaw powinien być najbardziej uniwersalny. 


Do pierwszych testów podeszłam wraz z moją bezprzewodową frezarką. 
Niestety przeszłam małe rozczarowanie gdyż trzpień frezu wchodził w rączkę bardzo płytko i przy większych obrotach doprowadzało to do ogromnych wibracji. Całość sprawiała wrażenie, jakby zaraz to wszystko miało wystrzelić. Użytkowanie było bardzo nieprzyjemne. Niezmiernie się zawiodłam, bo wcześniej nie miałam takich problemów z innymi frezami. 
Na szczęście od jakiegoś czasu mam na stanie jeszcze jedną frezarkę i postanowiłam sprawdzić jak frez będzie się w niej zachowywał. O dziwo trzpień wszedł prawidłowo, wszystko było stabilnie, bez żadnych wibracji. Mogłam spokojnie przejść do testów. 
Gradacja kapturka jest dla mnie idealna, dobrze ściera twardy naskórek na piętach, a jednocześnie jest dosyć delikatny. Przy wielkości 16mm użytkowanie jest bardzo komfortowe. Po użyciu stopy są gładziutkie jak pupa niemowlaka 😀 Takiego efektu nie dałam rady nigdy uzyskać żadnymi pilnikami, pumeksami, kremami. 
W aukcji dostępnych jest więcej rozmiarów oraz gradacji kapturków, więc każdy może sobie dopasować wedle własnych potrzeb. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *