Aliexpress.com Beauty gadżety Recenzja

Silikonowa rękawica do mycia pędzli

3 873 Views

Silikonowa rękawica do mycia pędzli to jeden z moich ostatnich aliexpressowych zakupów. Tego typu gadżety nie są mi obce, bo do tej pory używałam małego silikonowego serduszka. Jednak przy coraz bardziej powiększającej się kolekcji pędzli, stwierdziłam, że fajnie będzie mieć nieco bardziej „wypasiony” gadżet do ich mycia. 🙂

Rękawicę zakładamy na łapkę i możemy szorować pędzle 🙂 Jak widać na zdjęciach ma ona wiele różnych wypustek i nierówną strukturę.  Pozwala to dobrze spienić środek myjący, a także wymusza tarcie między włoskami pędzla, dzięki czemu łatwiej i dokładniej wymyć resztki kosmetyku. Rękawica podzielona jest na cztery obszary: 

Wash – mycie

Refine – czyszczenie

Refine Plus- ekstra czyszczenie

Rinse – płukanie

Nie wiem jak Wy, ale ja osobiście nie skupiam się na tym, żeby używać tak jak podpisane, myję sobie jak mi się podoba. 🙂 Rękawica posiada uchwyt, który jest według mnie mega praktycznym rozwiązaniem. Po zakończeniu mycia można ją sobie powiesić na jakimś wieszaczku i ona sobie wtedy spokojnie wyschnie.

Ogromnym plusem jest również dla mnie to, że w czasie mycia nie muszę moczyć dłoni w wodzie, co było jednak konieczne przy mniejszej myjce.

Z rękawicy jestem bardzo zadowolona i polecam ją wszystkim „pędzlomaniaczkom” 🙂

2 Replies to “Silikonowa rękawica do mycia pędzli”

    1. A mam szufladę specjalnie przeznaczoną do różnych gratów urodowych i tam sobie leży :p Ale można ją sobie też na wieszaczku zawiesić, bo ma uchwyt specjalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *